Przygotowanie zwierzęcia do wizyty w gabinecie

Każda wizyta weterynaryjna to dla zwierzęcia duży stres, który może wywołać m.in. wymioty. Aby tego uniknąć, nie karm go przed wizytą, tym bardziej że niektóre leki wymagają podawania na czczo. Taki stan czworonożnego pacjenta sprzyja bardziej wiarygodnym wynikom badań biochemicznych krwi i umożliwia łatwiejsze przeprowadzenie badania USG.


Zadbaj o bezpieczeństwo swojego zwierzaka i innych
W przypadku kotów, fretek, szczurów, chomików i innych gryzoni przypominamy, aby na wizytę zabierać je zawsze w kontenerze, co nie tylko ułatwia ich transport, ale też umożliwia przebywanie w poczekalni w komfortowych i bezpiecznych dla nich warunkach. Wszystkie psy muszą być trzymane na smyczy, a te mające skłonność do agresywnego zachowania muszą mieć kaganiec. Szczeniaka, który nie przeszedł jeszcze serii szczepień, w poczekalni trzymaj na rękach, co zapewni bezpieczeństwo innym osobom i zwierzętom czekających w kolejce.


Jeszcze przed wizytą w lecznicy…
Obowiązkowo powinieneś mieć przy sobie książeczkę zdrowia swojego zwierzaka, w której weterynarz znajdzie wszystkie niezbędne informacje dotyczące szczepień i przebytych chorób. Lekarz powinien również wpisać do niej aktualną wizytę. Przed wizytą warto jest spisać swoje pytania i wątpliwości, aby w stresie i chęci szybkiego powrotu z wystraszonym zwierzakiem do domu nie zapomnieć o istotnych problemach. Pamiętaj, że usługi weterynaryjne są w pełni odpłatne przez właściciela zwierzęcia.